Bolyai Matematikai Csapatverseny

Szép eredményeket értek el iskolánk tanulói a Bolyai Matematikai Csapatverseny körzeti fordulójában. A harmadik évfolyamos Ész-Vész elnevezésű, Nagy Nelli, Szabó Balázs, Kecskés Róbert, Konyári Dániel összetételű csapat a harmadik helyen végzett. Hasonlóképpen szerepeltek a hetedikesek is. A Nagy László, Papp György, Pásti Nóra, Rab Gergő által alkotott Ibolya7 nevű csapat szintén a harmadik helyen végzett.

A versenybe bekapcsolódott néhány tanárkollégánk is. 2015 óta ugyanis a vetélkedőt meghirdetik három kategóriában felnőttek számára is. Így van Tanítói, Általános Iskolai Tanári valamint Gimnáziumi Tanári kategória. 2017-ben az Általános Iskolai Tanári kategória versenyzői között ott volt iskolánk Kettő+egy elnevezésű csapata is. A csapat tagjai: Elek Judit, Orbán Andrea és Fazekas Sándor a körzeti fordulóban a 21 induló csapat közül a 2. legtöbb pontot szerezve bejutott az országos döntőbe. Az országos döntőre november 18-án a budapesti Veres Péter Gimnáziumban került sor.  A csapat a debreceni Gönczy Pál Általános Iskolában tanító Fazekas Sándornéval kiegészülve végül a 3. helyet szerezte meg, az előző évben is döntős Hatvani Kossuth Lajos Általános Iskola, és az Újbudai Teleki Blanka Általános Iskola tanárainak csapata mögött.